Prvním impulsem pro pěstování rostliny, s botanickým názvem Discorea batatas, byla zajímavá přednáška. Tento jam čínský, nebo taky světelný kořen, má schopnost na sebe vázat velké množství éteru. A na lidský organismus působí celá rostlina blahodárně. Nejen jeho kořen, ale i listy liány, ve kterých se na podzim sklízejí pacibulky. Ty zajišťují výsadbu na příští rok.
Protože má světelný kořen rád sluníčko, bedny na jeho výsadbu je potřeba umístit na vhodné místo. Nejlépe do závětří. A protože jeho liány vyrůstají i do třímetrové výšky, je potřeba myslet na jejích uchycení. Ideálním místem je jižní stěna zahradního domku, na kterou je možné připevnit síť pro jejich přichycení. Ať už z provazů či dřevěných latěk. Možné je rovněž do beden zapíchnout tyčky. Jaké se používají u pěstování rajčat. Světelný kořen se pěstuje z pacibulek, které se sází na jaře, až pominou přízemní mrazíky, přímo do připravených beden. Do nich je potřeba asi do jedné poloviny navézt písek, nejlépe říční. Na něho naskládat vrstvu slámy a celé to zasypat zeminou. Jam čínský potřebuje ke svému růstu pískové podloží. Ve kterém si jeho hlízy zachovávají všechny stopové prvky a zdraví prospěšné látky. Další z možností je jeho předpěstování. Doma či skleníku. Při vysazení rostlinek je potřeba zabránit prudkému slunečnímu svitu. A nechat je někde v polostínu, nebo pod stromem.
V prvním roce vyroste z pacibulky jednoletý kořen, ve velikosti asi třiceti centimetrů. Tento se buď spotřebuje, anebo na podzim uskladní. V další sezoně z něj vyroste kořen dvouletý, který dosáhne až jednoho metru. Kvůli jeho velikosti je vhodné už při jeho výsadbě zvolit bedny či vyvýšené záhony, ze kterých se bude dobře sklízet. Písek, který je oddělen slámou, se může použít i další sezonu. Je to rostlina, která je nejen zdraví prospěšná, ale její liány vytvoří v zahradě zelenou stěnu. Kterou si můžete okrášlit i venkovní posezení s přáteli.