Ačkoliv se z hořčíků vyrábí nejrůznější součásti pro zařízení a dopravní prostředky, jeho využití v těle je jiné, mnohem důležitější. Právě hořčík se totiž podílí na psychické pohodě, ale dokáže se podepsat také na únavě. Jeho nedostatek je pro člověka vždy silným impulsem pro nějakou změnu. Pokud se i vám stalo, že jste měli málo tohoto důležitého prvku, měli byste jej nějakým způsobem doplnit. Existuje přitom mnoho způsobů, jak magnézium do svého těla dostat.
Specializované přípravky i běžné potraviny
Před tím, než si řeknete, že začnete dělat něco se svým tělem a samotným příjmem hořčíku, měli byste si říct, jak to chcete udělat. Půjdete na to přírodní cestou nebo se rozhodnete využít některý z mnoha přípravků, které jsou uměle vyráběny? Ani jedna volba není zcela špatná, důležité je však jedno, a to zajistit si dostatečné množství tohoto prvku. Jenom tak můžete očekávat, že vše bude fungovat právě tím způsobem, jak to budete potřebovat, a to bez vážnějších potíží, respektive bez jakýchkoliv obtíží.
Kde přirozeně získat magnézium, zejména z potravy?
- Ovoce = největší zastoupení https://is.muni.cz/th/251792/pravf_m/Diplomova_prace.pdf tohoto prvku hledejte v datlích, ale také banánech či například v sušených meruňkách
- Zelenina a luštěniny = špenát, ale také méně známý artyčok jsou výborným zdrojem magnézia
- Ořechy = pakliže budete konzumovat dostatek mandlí nebo kešu ořechů, nedostatek hořčíku řešit nemusíte
- Maso a ryby = větší obsah hledejte ve vařeném kuřecím masu, ale také rybách, jako je candát nebo tuňák
Přírodní zdroje jsou skvělé v tom, že kromě samotného prvku vás zasytí. Něco jiného jsou umělé doplňky stravy, které nelze brát jako náhradu stravy, ale skutečně jenom jako doplněk. V dnešní době existuje skutečně mnoho různých produktů, které vám slibují, že váš denní příjem magnézia skvěle doplní, čímž vás udrží v kondici a psychicky zdravé.