Nikdo snad nepochybuje o tom, že na podzim je nutné provést zazimování bazénu eshop.techneco.eu. V čem se ale názory liší, je, jakým způsobem tuto proceduru provádět. Pravda je, že každý typ bazénu potřebuje trochu jinou péči. Některé věci jsou však společné pro všechny. A to samé platí i pro materiály a pomůcky, které použijeme.žena potápějící se v bazénu

První a nejdůležitější věcí je starý dobrý hadr. Jím po vypuštění důkladně otřeme stěny od veškerého nánosu, který se tam přes léto vytvořil. I při pečlivé péči během sezóny totiž zjistíte, že nějaké zbytky tam přeci jen zůstaly. Vezměte tedy kýbl s vodou (z pochopitelných důvodů nepoužívejte zbytkovou vodu v bazénu) a pusťte se do práce.

Dále bude potřeba čerpadlo, napojené na filtrační zařízení. To odpojte z jeho obvyklého místa a důkladně vysajte dno, dokud není čisté. Všimněte si, že v tomto ani v předchozím kroku nebyly použity žádné čisticí prostředky. Je to proto, aby se nedostaly do bazénové vody.

A u filtrace ještě zůstaneme. Připravíme si čistý písek či jiný filtrační materiál, podle typu našeho zařízení, a náplň vyměníme. Je samozřejmostí, že než tam dáme novou náplň, vše řádně umyjeme, vyčistíme a podrobíme důkladné prohlídce. Ten samý postup provedeme u čerpadla, kde především zkontrolujeme veškeré hadice, jestli se v některé neobjevila díra.

Všechna elektronická zařízení pak na zimu uskladníme na bezpečné, suché místo, kde budou v teple a plně chráněny před rozmary počasí. Nízké teploty a vlhkost totiž elektrickým přístrojům příliš nesvědčí. A přes zimu je stejně nepotřebujeme, neboť mikroorganismy se při nízkých teplotách nerozmnožují.schody do bazénu

Další věcí, kterou je potřeba si připravit, jsou dvoulitrové PET lahve, ze čtvrtiny naplněné vodou. Ty pomohou zabránit poškození vnější fólie ledem. Po důkladném vyčištění bazénu je tam jednoduše naházíme. Tento jednoduchý krok je překvapivě efektivní a neměli bychom jej přeskakovat, zvláště pokud jsme vlastníky venkovního plaveckého zařízení.

Jako poslední tu máme plachtu, dost velkou na to, aby celý bazén zakryla. Tu nejprve pořádně očistíme, zejména tedy spodní stranu. Následně jí použijeme k zakrytí vodní plochy. Důvod k tomuto kroku je prostý: zabrání, aby nám spadané listí či zvířata znečistila vodu.

Jak je vidět, není toho potřeba příliš. Pokud to shrneme, tak je nutný kýbl s čistou vodou a hadr, filtrační materiály, PET láhve a plachta. Většinu si lze velmi jednoduše opatřit. Není tedy důvod, proč bychom měli tuto přípravu na zimu opomíjet. Věřte, že na jaře si budete děkovat, že jste si s tím dali práci.